"When I get sad I stop being sad and be AWESOME instead. True story!"
Barney Stinson

September 2011

Nestíháám..

28. september 2011 at 20:57 | Klárí ♥ |  What is now happening
Můžete si všimnou nového designu... Děkuji za něj Charlotte. :)
Vlevo je rozšířené menu a hlavně nový popis/profil/ podrobnosti o mě (říkejte si tomu jak chcete :D).
Teď vůbec nestíhám, zítra možná čekejte co se děje v mém puberálním životě (tady). Jinak mám toho až nad hlavu, ještě umejt vlasy a hora učení. :/ Snad to nějak dám. :)
Zítra musím pomalovat noční košili vlastní výroby (brzo návod), abych si jí mohla vzít v pátek do školy na Pyžamový den, podrobnosti později. ;)

Mimochodem Vaše zkušenosti s tímhle telefonem? Uvažuju a budu vděčná za nápady a připomínky. :)

Díky za Váš čas.. komenty potěší ;)
P.S.: Co říkáte na můj blog po proměně? I když to není moje grafika, tak se mi tu opravdu líbí. :)

Klárí ♥

Čtu, Čteš, Čteme, Čtěme!!

25. september 2011 at 21:13 | Klárí ♥ |  Topic of the week
Wooow!
Bylo to B-O-Ž-Í!! Úchvatné, úžasné, okouzlující, náherné, kouzelné, legendární... docházejí mi slova a přesto je to nepopsatelné.
Počkat, vy nevíte, o čem mluvím? Z pátku na sobotu se přece konal literární maraton.
Přišla jsem, asi něco po deváté. V mé oblíbené třídě byly židle do půlkruhu a v rohu křeslo, vedle stoleček a lampička. Sedli jsme si, kdo chtěl, uvařil si kafe nebo čaj.
Když jsme byli všichni, zhaslo se a tichou místnost osvětlovalo jen mihotavé světlo svíček. Paní profesorka vylosovala prvního předčítajícího.
Všichni jsme tiše seděli a poslouchali. Hrobové ticho a jediný melodický hlas. Překrásné.
Po první hodině byla přestávka. Vařila se voda na kávu a na toaletách byla fronta. Všichni si šeptem sdělovali své dojmy, téměř jako v divadle.
Už bylo po půlnoci. Četla moje oblíbená profesorka - třídní. Jen jsem viděla, jakou si nese knížku, rozlil se mi na tváři úsměv. Roald Dahl, stejný spisovatel jaký napsal tu, co jsem držela v ruce. Krásná náhoda. Když dočetla, vylosovala následujícího, mě!
S nervozitou jsem usedla. Následovala krátká řeč, proč jsem si vybrala zrovna tuhle knížku, tuhle povídku. Neskutečně mi bušilo srdce a s překvapením jsem zjistila, že vlivem lampičky nevidím na diváky, naštěstí.
A tak jsem tedy začala číst. Byl to nepopsatelný, vzrušující pocit, plný adrenalinu. Četla jsem do ticha, a cítila jsem na sobě upřené zraky, které očekávali, co bude následovat.
Nejdříve zdráhavě, nervózně, ale po chvíli jsem se dostala do rytmu a četla jsem svým obvyklým tempem. Dlouho tím tichem zněl jen můj hlas. Úžasný to pocit. Když bylo po všem dostalo se mi potlesku, jako každému, a s úsměvem jsem si šla sednout. Všechna únava byla pryč, cítila jsem se jako v poledne, i když bylo něco po druhé ráno. Mimochodem prý jsem to měla nejdelší ze všech, četla jsem snad hodinu v kuse. Jako vždy. :D
Další šálek kávy, už třetí. Během pauzy na záchod a převléct do něčeho pohodlnějšího, jednoduše z riflí do tepláků. Vzala jsem si spacák a sedla si na jiné místo než před tím, věřte, ty školní židličky nejsou moc pohodlné. :D
Usnula jsem okolo páté ráno a probudila se asi v osm. Nevím, jak se mi to podařilo. Alespoň jsem ze sebe stihla udělat člověka. :D
Doma jsem celý den prospala a pak, pozdě odpoledne, pracovala na projektu, co Vám sem chci dát. Asi ve dvou článcích návod na batikování. :)

P.S.: Důvod proč je to v TT? Opravdu tam bylo ticho při tom předčítání. Dobrá, trochu jsem toho využila, přiznávám a omlouvám se. ;)
Díky za Váš čas a pokud zanecháte komentář budu skákat radostí :D
Klárí ♥

Today, we will read all night!

23. september 2011 at 19:02 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl

Dneska je ten můj dlouho očekávaný LITERÁRNÍ MARATON! Já se TAK těším. Samou nedočkavostí jsem nemohla ani usnout, jak jsem měla původně v plánu. K mému plánu.. udělala jsem si seznam na dnešní odpoledne :D

Ill at home

22. september 2011 at 19:47 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl
Včera a dneska jsem byla doma.. Protože v úterý jsem přišla domů ze školy, a najednou se mi nějak zablokoval krk. :/ Nemohla jsem se vůbec podívat doleva. K tomu se mi spustila rýma a bolelo mě v krku. Vypila jsme asi litr čaje a stejně to moc nepomohlo. Takže jsem včera zůstala doma. Hrozně mě to mrzelo, protože jsem měla naplánováno jít po škole se spoleužákem ven.

My life now

15. september 2011 at 19:36 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl
Uff.. Tak jsem se konečně dostala na blog. Teda na tom gymplu dostáváme docela zabrat. Ale na druhou stranu je to vyučování i fajn. Některé předměty mě dokonce baví a celkově se ta třída vůči vyučování staví jinak. Nejvíc mě asi zatím baví literatura a ZSV (základy společenských věd.. něco jako občanka) i když ty už jsem stačila povorat. V úterý jsme měli ZSV a řekla nám ať si na středu přinesme reklamu, jakoukoliv, stačí leták.. no a já jsem, pochopitelně, zapomněla.. o velkou přestávku jsem byla dole v Kiosku okukovat kluky a do třídy jsem přišla těsně před zvoněním. Pak přišla paní profesorka, zapsala do třídnice a řekla nám, ať si vyndáme ty reklamy. A když viděla mě a mojí spolusedící kámošku jak nic nehledáme, tak se, i přes naše omlouvám se, začala rozčilovat, že už to začíná atd… Takže si nás prý vyzkouší… Přinesly jsme si židle před tabuli a ona mezitím zadala práci. Pak se kámoška omluvila, že tu nebyla, tudíž vypadla ze hry a tak jsme tam zůstali jenom já a spolužačka. Přes původní okno a zakoktávání jsme to uhráli na 1-2. Ještě že jsem se předchozí den učila.

Výhoda, nebo nevýhoda

11. september 2011 at 21:37 | Klárí ♥ |  Topic of the week
Sourozenci. To je téma k polemizacím. Jedináčci závidí a sourozenci si stěžují. Já jsem někde mezi a řídím se podle jednoduché věty: Zkus na mojí sestru sáhnout a zlomím Ti vaz, to můžu jenom já!
To připomíná, neřekla jsem Vám, jak je to u mě samotné. Mám jednu, o tři roky, mladší sestru. Teď na začátku září jí bylo třináct. A ja se máme rádi? :) No, před pár lety jsme se doslova prali a jí vždy nadržovali, protže byla, logicky, mladší. :D Vlastně jsem jí dlouho záviděla. V dřívějším věku měla mobil, mohla chodit spát pozdějš a další krviny. Jenže mě to přišlo hrozně nefér. :D Teď se máme skoro rádi, až na moje stálý rejpání, i když bez toho by to nebylo ono. :D
Ale neměnila bych, protže to by si na mě rodiče dávali větší pozor a více mě hlídali, ono teď to taky stačí. ;D Všechno doma bych musela dělat sama a hlavně když někam jdu jenom s rodičema tak mám s sebou aspoň někoho normálnějšího. :)
Moje kamarádka, téměř jedináček (má o 8 a více let, dva starší souroznce) mi vždycky závidí. Prý když jedem na dovolenou tak tam mám aspoň ségru, ona jse sama s rodičema. Ale na vystvětlenou, není to výhoda, co si mám povídat se sestrou, je to přece sestra, ne? :)
Výhoda, či nevýhoda... to přímo říct nelze. Každý to má jinak a závidí tomu druhému. Ať už jde o to jestli je jedináček, nebo jestli má místo mladšího staršího, nebo povahu sourozence. Jsem ráda za to co mám. :)

Díky za Váš čas
Klárí ♥

This week

11. september 2011 at 21:13 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl
Tento týden... Jsem hlavně nestíhala. :D Jak už jse se předtím mohli dočíst, měla jsem toho docela dost. :) Čtvrtek i pátek se nakonec zvládnout daly, ale to vstávání (6:00) je teda makačka. A navíc, i když máme "krátkou" školu (do 14:15) díky našem skvělým spojům se domu dostanu někdy okolo půl páté a to nemluvím o pondělku kdy končíme v 15:55.. To mě zítra čeká a vůbec z toho nemám radost. O pouhých pět minut mi ujede bus takže tam musím další hodinu čekat. Už teď přemýšlím, že si sednu někam do parku/kavárny, podle počasí, a budu se jednoduše učit.
V pátek, o první tři přestávky, byla burza učebnic ve škole. Takovej lidí, nevěřili by jste. :D A Ti starší mi neustále vnucovali něco co jsem nepotřebovala. :D Učebnic jsem sehnala hromadu, ale stejně jsem si musela asi deset dokupovat, a zrovna ty nejdražší. Taťkovi se pořádně prohnula kapsa. :D Ale co, má ze mě gymnazistku, tak ať si nestěžuje. :D
Tenhle víkend byla v mém býlavém bydlišti (to je asi 10km od nynějšího) pouť. Samozřejmě jsem tam byla aspoň jeden den nasáčkovaná. I přesto, že obvykle poutě miluju, letos to nebylo ono. Vše zdažili, rok od roku tam chodí méně lidí a navíc jsem tam nebyla s mou kamarádkou, jako všechny předešlé roky. Avšak stejně mám na FB fotku s balónkem a plyšákem a tvářím se maximálně šťastně. (Myslete si co chcete, ale přestože mi bude šestnáct, tak balónek a plyšák z tomboly prostě ke každé zářijové pouti patří :P)
No nic, doufám, že budu aspoň o vákendu stíhat napsat na téma týdne a ještě jeden další článek. Bohužel tenhle týden byl moc hektickej, tak snad ještě stihnu napsat do TT, než mě mojí drazí rodiče vyhodí počítače. :D

Klárí ♥

Can you help me?

7. september 2011 at 20:51 | Klárí ♥ |  Few words, the idea
Takže nejdřív něco k téhle rubrice. Když si to přeložíte, znamená to: Pár slov, myšlenka. A o tom celém to bude... Kraťoučký článek co mě kdy napadne a budu se s Váma chtít o tom podělit. :)

PROJEKT 365
Kdo to nezná tak tady je o tom více. Ve stručnosti bych si založila odnož tohoto blogu a tam bych vkládala pouze fotky. Důležité je, mít na každý den jednu. Po celý rok.
Takže kdo má jakékoliv zkušenosti, nebo nápady, prosím do komentářů a hlasujte v anketě. :)

Thanks

Klárí ♥

New start, new story

7. september 2011 at 20:26 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl
Zase jeden článek o prvních dojmech z gymplu. :D Chtěla jsem ho napsat už včera, ale nestíhala jsem. Koupit sešity.. ujel mi bus. :/
V pondělí jsme měli čtyři třídnické hodiny místo normálního vyučování a zase jsme se seznamovali. :D Přitom nám naše paní profesorka (sakra, to je nezvyk :D) rozdala dotazníky o tom co rádí čteme, oblébené autory a podobně. Ano, pochopili jste správně, máme jí na český jazyk. :D
Myslím. že jsem jí asi trochu zarazila, protože můj, z obou stran popsaný, papír o tom jak miluju čtení je asi raritkou. :D
Tak mě napadá, ještě jsem se s váma nepodělila o tu nejlepšejší školní akci. :) Náše gymnázim pořádá Čtecí maraton. Spočívá to v tom, že se sejde parta lidí (samozřejmě dobrovolně), vezmou si spacáky a tráví noc ve škole. Každý si s sebou vezme oblíbenou knihu a navzájem si předčítají (opět dobrovolné, lze být pouze divák). Upřímně mě ta akce nadchla hned ze začátku, já jakožto absolutní knihomol se nemůžu dočkat svého ráje. A to bude již 23.9., z pátku na sobotu. :)
A ostatní první dojmy? Jsem nadšená z chemických laborek. Chemie byla mým oblíbeným předmětem už na základce, a tady budu mít konečně příležitost, jednou za čtrnáct dní, míchat různé chemikálie. Jsem si naprosto jistá, že mě to bude bavit. Ještě jsem chtěla zmínit ZSV= základy společenských věd. Čekala jsem nudný oředmět podobný bývalé občance, ale opak je pravdou. Zatím jsem měla zajímavých 90 minut o psychologii, pričemž v dalšch ročnících se budem zabývat marketingem, médii a filozofií. Z mého pohledu samá zajímavá témata, takže jsem mile překvapena.
Nakonec chci zmínit vztahy ve třídě. Jako kolektiv zatím fungumeje dobře. Bavíme se nějak průměrně, ostatně známe se necelý týden a je tam poměrně přátelská atmosféra. Máme nejlepší třídu ze tří prváků, tedy zatím. Dokonce jsem byly v pondělí po škole společně venku (kromě několika málo, příliš zaneprázdněných, jedinců...) a pak už v menším počtu v pizzerce.
V pátek bude, místo prvních dvou vyučovacích hodin, burza učebnic. Z toho mám trošku obavy, protože se spousta lidí domlouvá, že už je budou shánět před tím, než začne škola. Toho se nemůžu zůčastnit, ani kdybych nakrásně chtěla, nejede mi autobus. Ono taky bydlet v ..ehm.. zapadákově, kde jezdí autobus jenom jednou za hodinu, a zrovna když to potřebuju tak ještě nejede, je taky o nervy. Ale vem to čert, nějak to dopadne. :)

Thanks for your time ;)
Klárí ♥

Kruci!

4. september 2011 at 21:46 | Klárí ♥ |  From life of teenage girl
Tak původně tohle byl článek s názvem Seznamovák a byl poměrně dlouhej. Jenže jsem spoléhala na automatické ukládání a to mě zradilo. :/ Takže je to nenávratně smazané a já jsem, příznávám, moc líná na to abych to celý psala znova. :D Omlouvám se. :) Místo toho pár vět jako srhnutí.
Celá cesta i první den byla hodně o tom zapomatovat si kdo je se mnou ve třídě (celkem tam byli čtyři prváky) a aspoň nějaká jména. Pak už jsme jen dostáváli obrovskou kupu informací o našem gymplu a snažili se seznámit.
Ve třídě je nás dvacetdevět a za necelé tři společné dny poznávání se tam stihla vytovřit větší skupinka oblíbených (kam mimochodem nepatřím.. zatím :D). Jde o to že máme dobré složení lidí, ale Ti populární to zatím táhnou. Doufám že se to zítra, ve školních lavicích, srovná. :)
Zatím to byl vždy hrozný nezvyk, protože když nám něco vyprávěla profesorka, tak si všichni okolo dělali poznámky a dávali pozor. Pro mě je to nová situace. :D Je příjemné být mezi lidmi co se zajímají o svě vzdělaní. :)

P.S. ABNORMÁLNĚ A NESKUTEČNĚ SE TĚŠÍM DO ŠKOLY!! :D
PP.S.: Budu vděčná za komentáře, kritku a názory. Klidně i ohledně celého blogu. :)


Klárí ♥