"When I get sad I stop being sad and be AWESOME instead. True story!"
Barney Stinson

Čtu, Čteš, Čteme, Čtěme!!

25. september 2011 at 21:13 | Klárí ♥ |  Topic of the week
Wooow!
Bylo to B-O-Ž-Í!! Úchvatné, úžasné, okouzlující, náherné, kouzelné, legendární... docházejí mi slova a přesto je to nepopsatelné.
Počkat, vy nevíte, o čem mluvím? Z pátku na sobotu se přece konal literární maraton.
Přišla jsem, asi něco po deváté. V mé oblíbené třídě byly židle do půlkruhu a v rohu křeslo, vedle stoleček a lampička. Sedli jsme si, kdo chtěl, uvařil si kafe nebo čaj.
Když jsme byli všichni, zhaslo se a tichou místnost osvětlovalo jen mihotavé světlo svíček. Paní profesorka vylosovala prvního předčítajícího.
Všichni jsme tiše seděli a poslouchali. Hrobové ticho a jediný melodický hlas. Překrásné.
Po první hodině byla přestávka. Vařila se voda na kávu a na toaletách byla fronta. Všichni si šeptem sdělovali své dojmy, téměř jako v divadle.
Už bylo po půlnoci. Četla moje oblíbená profesorka - třídní. Jen jsem viděla, jakou si nese knížku, rozlil se mi na tváři úsměv. Roald Dahl, stejný spisovatel jaký napsal tu, co jsem držela v ruce. Krásná náhoda. Když dočetla, vylosovala následujícího, mě!
S nervozitou jsem usedla. Následovala krátká řeč, proč jsem si vybrala zrovna tuhle knížku, tuhle povídku. Neskutečně mi bušilo srdce a s překvapením jsem zjistila, že vlivem lampičky nevidím na diváky, naštěstí.
A tak jsem tedy začala číst. Byl to nepopsatelný, vzrušující pocit, plný adrenalinu. Četla jsem do ticha, a cítila jsem na sobě upřené zraky, které očekávali, co bude následovat.
Nejdříve zdráhavě, nervózně, ale po chvíli jsem se dostala do rytmu a četla jsem svým obvyklým tempem. Dlouho tím tichem zněl jen můj hlas. Úžasný to pocit. Když bylo po všem dostalo se mi potlesku, jako každému, a s úsměvem jsem si šla sednout. Všechna únava byla pryč, cítila jsem se jako v poledne, i když bylo něco po druhé ráno. Mimochodem prý jsem to měla nejdelší ze všech, četla jsem snad hodinu v kuse. Jako vždy. :D
Další šálek kávy, už třetí. Během pauzy na záchod a převléct do něčeho pohodlnějšího, jednoduše z riflí do tepláků. Vzala jsem si spacák a sedla si na jiné místo než před tím, věřte, ty školní židličky nejsou moc pohodlné. :D
Usnula jsem okolo páté ráno a probudila se asi v osm. Nevím, jak se mi to podařilo. Alespoň jsem ze sebe stihla udělat člověka. :D
Doma jsem celý den prospala a pak, pozdě odpoledne, pracovala na projektu, co Vám sem chci dát. Asi ve dvou článcích návod na batikování. :)

P.S.: Důvod proč je to v TT? Opravdu tam bylo ticho při tom předčítání. Dobrá, trochu jsem toho využila, přiznávám a omlouvám se. ;)
Díky za Váš čas a pokud zanecháte komentář budu skákat radostí :D
Klárí ♥
 

1 person judged this article.

Comments

1 Charlotte Charlotte | Web | 26. september 2011 at 20:46 | React

rada spriatelím :)

2 Brunett Brunett | Web | 27. september 2011 at 16:58 | React

Náhodou, zařadit svou vlastní vzpomínku a zážitek do tématu týdne mi přijde jako dobrý nápad, i když někomu by to tak nepřipadalo :) Škoda že jsem tam nebyla s tebou, vypadá to zajímavě :)
Brunett.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement